28.06.2014 r.73 boisko piłka nożna.50 FESTYN 650-LECIE SŁUP.055 Mikołajki 2017.29
Maj 2018
« Kwi
Anonymous28054: hehe
Anonymous33767: Wesołych Świąt dla mieszkańców Słup

W Szkole Podstawowej w Bukwałdzie od kilku lat odbywają się turnieje warcabowe. Uczniowie chętnie biorą w nich udział i zarówno grając z rówieśnikami w szkole, jak i z rodzicami w domu, przez cały rok przygotowują się do rozgrywek. W tym roku 24 maja już po raz trzeci w bukwałdzkiej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Warcabowy o Puchar Fundacji „Prymus”.

W sali gimnastycznej przy warcabowych planszach spotkali się uczniowie z gminnych szkół podstawowych: z Bukwałdu, Tuławek, Słup, Frączek, Dywit i Spręcowa. Grali systemem „każdy z każdym”. Rozgrywane partie były bardzo interesujące i bardzo wyrównane.
Wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach były następujące:
Klasy I-III:
I miejsce – Hubert Chwesiuk ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie,
II miejsce – Daria Giak ze Szkoły Podstawowej we Frączkach.
III miejsce – Julian Wilk ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie,

Klasy IV-VI:
I miejsce – Mikołaj Filipkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupach,
II miejsce – Justyna Rumińska ze Szkoły Podstawowej we Frączkach,
III miejsce – Nikola Pazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej we Frączkach.

Na zakończenie o nieprzechodni Puchar Fundacji „Prymus” walczyli zwycięzcy w swoich kategoriach. Wygrał Mikołaj Filipkowski. Warto nadmienić, że jest on uczniem klasy IV – w poprzednim roku w swojej kategorii (klasy I-III) zajął II miejsce, lecz dzięki całorocznej pracy podczas tegorocznych rozgrywek zwyciężył z kolegami i koleżankami z klas starszych. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od współorganizatora – Fundacji „Prymus”. Uczniom, którzy zajęli miejsca od I do III, wręczono pamiątkowe medale. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w tej trudnej, ale jakże pasjonującej grze. I oczywiście zapraszamy do Bukwałdu w kolejnym roku.

turniejwar

Źródło i galeria: gminadywity.pl