morsy.01 ZE SZKOLNEGO ALBUMU.77 wielkanocne rękodzieło 2016.002 Dzień Kobiet 2017 r..29
« Paź
Created by Kainex

Niestety jak dowiedziałam się podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Dywity, która odbyła się 23.10.2017 r. w tym roku, mimo wcześniejszej obietnicy Pana Wójta, nie będzie realizowana inwestycja budowy sieci odwodnienia/kanalizacji deszczowej wzdłuż drogi powiatowej w Słupach.

Przypomnę temat

Problem braku odwodnienia i złej jakości lokalnych dróg gminnych po prawej części miejscowości – przy blokach, znany jest nie od dziś. Gdy tylko pojawią się większe opady deszczu woda wlewa się na posesje, do garaży, a drogi zamieniają się w rwące potoki. W dniu 18.10.2016 r. na świetlicy wiejskiej odbyło się w tej sprawie spotkanie, podczas którego Pan Wójt obiecał mieszkańcom, że:

1) W 2017 r. zostanie wybudowany kolektor ściekowy wzdłuż drogi powiatowej do jeziora w Słupach, do którego, kanalizacją deszczową będzie można odprowadzić wodę z dróg gminnych przy blokach.

2) W 2018 r. nastąpi przebudowa drogi gminnej do Tamexu wraz z wykonaniem systemu kanalizacji deszczowej.

3) W 2019 r. zostanie przeprowadzony remont drogi gminnej przy lesie – od drogi powiatowej do boiska – tzw. droga obwodowa.

Ponieważ inwestycje te są dla nas priorytetowe, praktycznie na każdej sesji zadawałam Wójtowi pytanie w sprawie pierwszego etapu prac, a mianowicie odwodnienia „powiatówki”, który miał zakończyć się w tym roku. Odpowiedzi były różne – przez pierwsze półrocze Gmina dogadywała się z Powiatem w sprawie projektu. Potem gdy do porozumienia nie doszło, na sesji po wakacjach otrzymałam odpowiedź, że zostało zlecone wykonanie projektu, który będzie gotowy do końca września, następnie przetarg i prace rozpoczną się jeszcze w 2017 r. Na sesji Rady Gminy w dniu 23.10.2017 r. usłyszałam jednak, że projekt jest nadal w przygotowaniu (zostanie opracowany do końca listopada), a więc na realizację inwestycji w tym roku nie możemy już liczyć.

Pan Wójt złożył jednak obietnicę, że odwodnienie drogi powiatowej w Słupach zostanie zrealizowane jako priorytet na początku 2018 r. Oczywiście czekamy z niecierpliwością i liczymy, że faktycznie tak się stanie, a Wójt dotrzyma słowa i zgodnie z wcześniejszym planem nadgoni powstałe opóźnienie, a tym samym w przyszłym roku wyremontowana zostanie również droga do firmy Tamex.

Radna Magdalena Rudnicka